Cut 500

Sztuka
wyboru.


Kolejna już piła Helios Cut 500 została zainstalowana tym razem w zakładzie kamieniarskim w Iwaniskach w woj. świętokrzyskim.


Stal nierdzewna .
Z relacj nabywcy wynika że konstrukcja ze stali nierdzewnej była jednym z głównych czynników decydującym o wyborze marki Helios.


Właściciel firmy
Marek Grudzień wraz z synem  Kamilem.

Mobirise

Dlaczego Helios?

Każdy zakup w firmie poprzedzony jest wcześniejszą analizą rynku, tak było również i tym razem. "Na stole" ostatecznie zostały dwie oferty. Wybór padł na markę Helios z następujących powodów.

Stal nierdzewna, konstrukcja oferowana jedynie przez Heliosa. W okresie zimowym w naszej firmie zmuszeni jesteśmy odświeżać powłokę lakierniczą całego parku maszynowego. W przypadku Heliosa nie będzie takiej konieczności.

System przyssawek RoboMove*. Piła w firmie będzie wykorzystywana nie tylko do rozkroju cienkiej płyty, ale również do rozkroju nagrobków. T.z. że przyssawki będą musiały poradzić sobie z przesuwaniem materiału 5/6 cm o ciężarze nawet 500kg. Oczywiste jest, że kiedy przyssawki zamontowane są przy głowicy, to ciężar materiału będzie negatywnie wpływał na żywotność elementów osi Z. Piła jest zakupem na lata i zależy nam, aby pracowała możliwie jak najdłużej bezawaryjnie. 

Mechanizmy śrubowo-toczne, czyli system ruchu każdej osi. Rozwiązanie to charakteryzują się między innymi wysokim współczynnikiem sprawności, pracą rewersyjną, brakiem luzu osiowego, dużą sztywnością oraz dużą dokładnością skoku. Reasumując, rozwiązanie to zapewni nam wytwarzanie detali z bardzo dużą dokładnością. 

Co da zakup tego typu maszyny?

Z pewnością poprawi naszą wydajność. W szczególności zapewni nam możliwość zaoferowania szerszej oferty dla branży budowlanej. Wycięcie blatów kuchennych będzie o wiele szybsze. Zaoszczędzimy czas np. na detalach typu licowanie płyty grzewczej czy rowkach ociekacza.


Ps:

Wspólnie z firmą Helios dziękujemy za zaufanie!!!

© Copyright 2017-2024 OM Stone