Cut 500

Sztuka
wyboru.


Kolejna już piła Helios Cut 500 została zainstalowana tym razem w zakładzie kamieniarskim w Iwaniskach w woj. świętokrzyskim.


Stal nierdzewna .
Z relacj nabywcy wynika że konstrukcja ze stali nierdzewnej była jednym z głównych czynników decydującym o wyborze marki Helios.


Właściciel firmy
Marek Grudzień wraz z synem  Kamilem.

Dlaczego Helios?

Każdy zakup w firmie poprzedzony jest wcześniejszą analizą rynku, tak było również i tym razem. "Na stole" ostatecznie zostały dwie oferty. Wybór padł na markę Helios z następujących powodów.

Stal nierdzewna, konstrukcja oferowana jedynie przez Heliosa. W okresie zimowym w naszej firmie zmuszeni jesteśmy odświeżać powłokę lakierniczą całego parku maszynowego. W przypadku Heliosa nie będzie takiej konieczności.

System przyssawek RoboMove*. Piła w firmie będzie wykorzystywana nie tylko do rozkroju cienkiej płyty, ale również do rozkroju nagrobków. T.z. że przyssawki będą musiały poradzić sobie z przesuwaniem materiału 5/6 cm o ciężarze nawet 500kg. Oczywiste jest, że kiedy przyssawki zamontowane są przy głowicy, to ciężar materiału będzie negatywnie wpływał na żywotność elementów osi Z. Piła jest zakupem na lata i zależy nam, aby pracowała możliwie jak najdłużej bezawaryjnie. 

Mechanizmy śrubowo-toczne, czyli system ruchu każdej osi. Rozwiązanie to charakteryzują się między innymi wysokim współczynnikiem sprawności, pracą rewersyjną, brakiem luzu osiowego, dużą sztywnością oraz dużą dokładnością skoku. Reasumując, rozwiązanie to zapewni nam wytwarzanie detali z bardzo dużą dokładnością. 

Co da zakup tego typu maszyny?

Z pewnością poprawi naszą wydajność. W szczególności zapewni nam możliwość zaoferowania szerszej oferty dla branży budowlanej. Wycięcie blatów kuchennych będzie o wiele szybsze. Zaoszczędzimy czas np. na detalach typu licowanie płyty grzewczej czy rowkach ociekacza.
*System przyssawek RoboMove.

W zainstalowanej pile zastosowano system dwóch niezależnych przyssawek do manipulacji materiałem. W odróżnieniu od rozwiązań innych producentów, system RoboMove nie jest zainstalowany na osi Z a na osobnej belce z własnym systemem prowadnic. Rozwiązanie to sprawia, że oś Z wykorzystywana jest wyłącznie do pracy silnikiem głównym oraz wrzecionem CNC. Brak obciążenia osi Z poprzez przenoszenie manipulatorem ciężkich elementów powoduje jej długą i bezawaryjną pracę. System RoboMove pozwala nam w pełni zautomatyzować proces cięć oraz znacząco ograniczyć straty materiału. Mamy możliwość używania przyssawek w trybie manualnym. Kolejnym z atutów jest możliwość przenoszenia szerokich elementów takich jak blaty kuchenne z wyciętym otworem pod zlew bez ryzyka ich uszkodzenia.

W ofercie znajduję sięjuż nowy system przyssawek "podwieszonych" na moście piły


Ps:

Wspólnie z firmą Helios dziękujemy za zaufanie!!!

© Copyright 2021 OM Stone