Wysoki koszt energii elektrycznej ciężarem dla firm.

Wysoki koszt energii elektrycznej to ciężar dla wielu firm, zwłaszcza tych z sektora przemysłowego, które wymagają znacznej ilości energii do produkcji.
Problem wysokich cen energii dotyka również branżę kamieniarską która chcąc zachować dotychczasową rentowność zmuszona jest szukać rozwiązań minimalizacji kosztów produkcji.
Istnieją różne sposoby na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej w firmie. Jednym z nich jest inwestycja w urządzenia o niskim zużyciu energii, takie jak oświetlenie LED, a także maszyny i urządzenia o niskim zużyciu energii.
Innym sposobem na oszczędność energii elektrycznej jest przeprowadzenie audytu energetycznego, który pozwala na zidentyfikowanie obszarów, w których można wprowadzić zmiany mające na celu ograniczenie zużycia energii. Audyt ten może obejmować ocenę izolacji termicznej budynku, przegląd systemów wentylacyjnych oraz zastosowanych technologii i procesów w zakładzie produkcyjnym.
Wiele firm decyduje się również na wykorzystanie energii odnawialnej, takiej jak energia słoneczna lub wiatrowa. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć koszty energii elektrycznej, jednocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego.
Wysoki koszt energii elektrycznej może stanowić wyzwanie dla firm, ale istnieją sposoby na jego ograniczenie. Wybierając urządzenia o niskim zużyciu energii, wykorzystując energię odnawialną, firmy mogą znacznie zmniejszyć koszty energii elektrycznej, co przyczyni się do zwiększenia ich zyskowności i konkurencyjności na rynku.

Stojąc na przeciw problemowi ograniczenia zużycia energii przedstawiamy:

Boczkarki taśmowe Marmo Meccanica:

Czy często martwisz się o zużycie energii elektrycznej w Twojej firmie? Czy jesteś zaniepokojony rosnącymi rachunkami za prąd? Mamy dla Ciebie rozwiązanie - nasze boczkarki charakteryzują się bardzo małym zużyciem energii elektrycznej!
Dzięki innowacyjnej technologii oraz zastosowaniu najwyższej jakości komponentów, nasze boczkarki zużywa znacznie mniej energii elektrycznej niż konkurencyjne maszyny dostępne na rynku. Możesz być spokojny o swoje rachunki za prąd, ponieważ nasze boczkarki pomogą Ci oszczędzić pieniądze, jednocześnie zapewniając wysoką jakość i wydajność co przekłada się na niższe koszty i większą zyskowność Twojego biznesu.Dla zobrazowania, poniżej przedstawiam porównanie boczkarki taśmowej Marmo Meccanica LCG 831 SE względem zapotrzebowania na energie eletryczną dla tradycyjnych boczkarek jednogłowicowych.

Charakterystyka pracy boczkarki jednogłowicowej:
Frezowanie i polerowanie unieruchomionego materiału na stole roboczym (wg odpowiednio wybranego programu):
• faz
• boków prostych
Boczkarki jednogłowicowe wykonują zadany rodzaj prac poprzez wielokrotne przejazdy wzdłuż osi roboczej. Wykonanie obróbki boku prostego i faz wymaga wielokrotnych przejazdów urządzenia jednym segmentem polerującym / frezującym.
Wymiana segmentów odbywa się manualnie poprzez interwencję operatora. Szacowany czas wykonania pojedynczego elementu kamiennego o długości 2000 mm i grubości 60 mm wynosi około 60 minut. Producenci maszyn w boczkarkach jednogłowicowych stosują silniki wrzeciona głównego o mocy 3,7 kW oraz silniki napędu wzdłużnego 1,5 kW .
Szacowany zapotrzebowanie na energię elektryczną do wykonania elementu kamiennego o długości 2000 mm i grubości 60 mm wynosi około 5kW.

Boczkarka Marmo Meccanica LCG 831 SE wyposażona jest 8 wrzecion do boku prostego o mocy 1,5 kW każde oraz w 4 wrzeciona do faz o mocy 1,1 kW każde. Dodatkowo posiada zainstalowane silniki: oscylacji; 0,75 kW, napędu taśmy; 0,75 kW, docisku rolek; 0,75 kW, silnik do wykonania kapinosa/kalibracji o mocy 3,5 kW. Całkowita moc urządzenia wynosi 22,5 kW. wliczając w to napięcie niezbędne do utrzymania zasilania układu sterowania, elektrozaworów powietrza i wody, elementów bezpieczeństwa.
Pobór maksymalnej mocy wynosi: 21 kW. Taki pobór możliwy jest wyłącznie przy wykonywaniu nacięcia kapinosa (lub kalibracji) oraz polerowaniu i fazowaniu wielu elementów w trybie ciągłym (jeden za drugim)
Wykonanie przykładowego elementu o długości 2000 mm i grubości 60 mm wymaga użycia 8 wrzecion do boku prostego, 4 wrzecion do faz, 1 silnika napędu taśmy, 1 silnika oscylacji.
Przy sugerowanej przez producenta prędkości taśmy 18m/h czas wykonania ww elementu wynosi około 7 minut.

Z uwagi na fakt, iż wrzeciona polerujące są sterowane poprzez sterownik PLC ich włączenie i wyłączenie następuję synchronicznie w momencie zbliżenia / oddalenia się materiału z obszaru roboczego poszczególnego wrzeciona. Szacowane zużycie energii elektrycznej dla przykładowego elementu wyniesie więc 1.5 kW

Reasumując. Oszczędność energii elektrycznej dla elementu o długości 2000 mm i grubości 60 mm wynosi 3,5 kW względem tradycyjnej boczkarki jedno głowicowej. Oszczędność czasowa wynosi około 53 minuty. W trybie jednozmianowym pracy szacunkowa oszczędność w poborze energii może wynieść do 28 kW

Skontaktuj się z nami już dziś i dowiedz się więcej o boczkarkach Marmo Meccanica
. Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać, wybierając nasze rozwiązanie!

© Copyright 2017-2023 OM Stone